مشقم را خوب بلدم...

بنده ای که در بند نباشد چیست؟ جز آنکه در بند است؟ اشتباه محض است اینکه از سر شوق بندگی نکنی و به غیر، صحبت بری! سایش این قلب چگونه فرسایش نشود جز با نگاهِ نگرانِ خالقش؟ اما آنگاه که قلمش از نگاشتنِ بلندای نظرش دور افتاد، بر خلق گروید، گوش به سنگینی حرفهایی می سپارد، حیف که اندازه ات این نبود و این شدی!!

آنچه خالق در نظرش هست کمال است و نه غربت! غربت اگر در مسیر رشد توست اسارت نیست، اسارت آن است که بیهوده کلام، به غیر گویی! حال آنکه از کودکی ات نامه جز برای خدایت ننوشته ای! این خالق است که نظر از تو بر نَگَرداند. و یاد آور شد از همه بیشتر نجوای تو را دوست دارد!

جز او که اندازه درد می داند، چه کسی می تواند درک کند حقیقت را؟ پس با که می گویی صبح و شامِ این خلق را، آیا می فهمند؟ نه! به گمانت بزرگ پیدا شده است؟ شابلون هایت را اندازه نکن، شاید کسانی باشند قدرِ قدر؛ ولی حیف تو نمی شناسی! 

 روزگاری که در نیایش، در بهتِ مشرق و مغرب و آلامشان بودی نزدیکتر بودی؛ و امروز که شانه به شانه مردم نشسته ای از خویش دور شدی به بهانه مردم! و از خدای شنونده ی همیشگی ات.

و اوست که برای تو هرچه خواستی کرد و اوست که هرچه می گویی و از صمیم قلب صدای "انا عبدک الضعیف" تو را می شنود و همان لحظه عطا می کند چون می دانست، پس چه جمله ای غریب تر از این است که "بندگی ات رو به زوال رود"؟ خدای من بزرگ است! همانقدر که از شریان خونم و از کهکشانهایِ آسمان خبر دارد و امشب دوباره پرسیدمش گفت: رَبِ اشرَح لِی صَدرِی و یَسِر لِی اَمرِی و...ص 313 آیه 25

ا.ع شب جمعه ساعت 11 (91/9/24)

................................................................................................................................................

  • خدایا مشقم یادم رفته، می شود دوباره سرمشق بدهی؟
  • دوستان محترم؛ از بابت تاخیر در پاسخگویی به برتری شیعه عذر میخواهم، انشاءالله در اولین فرصت تمام مطالبی که دریافت کردم به صورت پستی جداگانه ارائه می کنم.
/ 16 نظر / 29 بازدید
نمایش نظرات قبلی
م. خواهنده

کل نوشته ی قشنگت یعنی یه طرف، این آخر نوشتت یه طرف: خدایا مشقم یادم رفته...[افسوس]

م. خواهنده

آجی جان قبل اینکه بامدادت بخیر، بگم دنبال مداحی آقای مطیعی ام اما تو هیات شهدای گمنام فایلشو نتونستم دانلود کنم. همون که می گن: چه سروی الله اکبر... اگه گیر آوردی و خیلی حجیم نبود برام میلش کن. یه دنیا سپاسگزارت میشم. یاعلی[خداحافظ]

مرتضی

ن را که جای نیست همه شهر جای اوست درویش هر کجا که شب آید سرای اوست بی‌خانمان که هیچ ندارد بجز خدای او را گدا مگوی که سلطان گدای اوست مرد خدا به مشرق و مغرب غریب نیست چندانکه می‌رود همه ملک خدای اوست . . . سلام رفیق وبلاگ زیبایی دارین و قلم روان امید که در پناه معبود شاد و سلامت و سربلند باشید ممنون از اینکه وبلاگم تشریف آوردید فعلا یا علی [گل]

کمترین

سلام با مطلب بد گمانی ... به روز هستم

زهرا

سلام عزیزم خوبی؟ ببخش دیر اومدم مطلب جالب انگیزی بود متنشم جذاب بود فراموش نکن خواهر حقیرت رو ارادت داریم [لبخند][گل]

حیدری

خواهنده عزیز شما که مسبب این دوستی بودی:) ایشون که وب ما تشریف نمیارن سایشون سنگینه ، من هم در حدی که بتونم میام ولی شاید نظری نذارم جوابت رو خوندم ولی بازم فهمم بیجک نگرفت:دی اگر چهارشنبه دیدمت حضوری میپرسم:)

تلنگریسم

وضع فساد در سینمای ایران... وضع محتوا در سینمای ایران نامه ی دختری به رییس صدا و سیما همه و همه در وبلاگی جهت تلنگر به خودم وشما منتظرتون هستم

صبا

سلام. قشنگ و پر معنا می نویسی. چند تایی از پست هاتون رو خوندم. از افسران اومدم اینجا. به وبلاگم بیا آزاد اندیش :) من همونم که تمشک داشتم واسه خانوما :)

صبا

راستی لینکت هم کردم که بازم بیام مطالب وبلاگتو بخونم. :)

سعید

دوتا جمله از بهجت عارفان گوارای وجودتان:: اگر میخواهید از ناحیه دعا به جایی برسید؛زبان حالتان این باشد:تسلیم خدا هستیم،هر چه بخواهد بکندبنا داریم عمل به وظیفه بندگی کنیم ـــــــــــــــــــ آمده ایم با زندگی کردن قیمت پیدا کنیم،نه به هر قیمتی زندگی کنیم..