حب محبوب جفا کارت کرد؟

به این فکر می کردم که اسمت آزاد اندیش باشد و مطالبت تقریبا ربطی به آن نداشته باشد آیا؟! چند وقت پیش از همان روز که در زیر جریانش رو میگم غصه ای مثل بغض تو گلوم گیر کرد، گفتم "دلم گرفته" هرکسی به زعم خودش برایم نسخه ای رو پیچید! نفهمید درد من این است بالام جان.

دقیق یادم نیست اما فکر می کنم هفدهم محرم رفته بودم دانشگاه، از ظهرش می گویم که طبق معمول نهار یکی از دوستان(میم) گفت "برویم سلف"، رفتیم و در سلف یکی از دوستان(نون) رو دیدم؛ که خیلی وقت بود ندیده بودمش. قبلا با او خیلی صحبتی نداشتم.

دوستم میم به نون گفت "بالاخره نامزد کردی؟"

- نون جواب داد: نه هنوز

دوباره میم گفت: خب چرا؟ اسمش رو چی، اسمش رو عوض کردی؟

- نون : بهش می گم سامیار

دوباره پرسید: خب پس کی عقد می کنید؟

شرط دوست داشتن

- گفت: خودمم نمی دونم سه سالی هست که نمی شود، الان هم که برای طرحش رفته فلان جا

سکوت رو شکستم گفتم: اسمش چی بود مگه قبلا؟

-  عبد السّلام

قشنگه که!

-  خودمم همین رو میگم ولی بقیه نه.

خب چرا هنوز عقد نکردین؟

-  گفت خیلی مشکلات داریم

من هم متعجب نگاهش می کردم و گفتم چی مثلا؟

-  خیلی...(یه کم مِن مِن کرد) بعد گفت آخه خانواده مخالفن.

(همینجوری تعجبم بیشتر می شد که علامت سوال روی سرم رو دید)

-  آخه مورد سُنی هست!

(از درون آب سردی ریختن روی سرم تازه اول قصه(غصه) بود!)

خلاصه حرفها...

گفتم: تا حالا نتونستی متقاعدش کنی که شیعه بشه؟

-  نون در جوابم خیلی محکم گفت: نه! پشت بندش گفت" به نظر من شیعه هیچ برتری نسبت به سنی ندارد!"

(سرم سوت کشید و از وجناتم پیدا بود؛ تو دلم آه کشیدم. ای دل غافل یه خانوم چادری چه می گوید؟!)

خیلی آروم گفتم: چرا عزیزم دارد.

-  ادامه داد: من خیلی در این مورد تحقیق کردم ولی اونها خیلی از کارها و رفتارشون بهتر از ماست! نمازشون، اعمالشون، حتی قبول داشتن ائمه(ع) خیلی هم به ائمه احترام می گذارن!

گفتم نمازی که ولایت رو قبول نداشته باشی، قبول نیست!

هر دو عجله داشتیم و اون گفت: مدرک مستدل نشونم بده برای این حرفت. زمان پیامبر که ولایت علی(ع) نبود!

من گفتم: ولایت پیامبر که بر مردم بود...

(سکوت کرد) بعد دوستم میم گفت: حالا ول کنید این بحثها رو و بعد دو دقیقه رفتند.

شیعه راهی به خداست.

انقدر گیج شده بودم که نفهمیدم چی خوردم! جواب هم در گلوم غده شد. همه وسایلم روی میز بود برگشتم و با دوستم میم رفتیم بیرون ولی مگه میشد درس بخوانی؟

قصه این است که همینطور فکر می کردم چرا جواب درست حسابی ندادم؟ وجدان: " تو الان مسئولی... نگو امتحان داری! پس کی میخواهی از علی(ع) دفاع کنی؟ به به همین بودی و ما خبر نداشتیم؟ و..."

راستی این همه گفتم برای اینکه بدانم علت برتری شیعه بر سنی چیست؟ آیا شیعه بر سنی برتری دارد؟

از تمام اندیشه های آزادانه شما استقبال می کنیم، لطفا با دلیل و مستند جواب دهید.

***************

مـا که می خنـــدیم و روی ِ لب تبسم کرده ایم
خونِ دل خوردیم و در خود باده در خُم کرده ایم
ماجـــــــرای ِ  ما فقط مختـــــصّ ِ  این ایام نیست
از  همـــــــان روز  ازل کفر  تنعّـــــــم  کرده ایم
اشتـــباه ِ تلخ   ما را هیچ کــــــس با خود نکرد
عشـــق را تعویض با یک مشت گندم کرده ایم
دل که تنهــــــا یادگار ِ روزهــــــــای ِ وصــــــل بود
در دو روز ِ پســــــت ِ دنیا وقـــف ِ مردم کرده ایم
ما که خود مشغول ِ وعـــــــظ و آمـران  توبه ایم
توبه ی ِ آخــــــــــر برای ِ بار ِ  چنـــدم کرده ایم ؟
آب با  این کـه فـــــراوان بوده پیـــــــرامون ِ مـــا
با هزاران حیـــــــــله ی ِ شرعی تیمـم کرده ایم
در زمین سوی کدامین بت عبـادت مـی کنیم ؟
ای موذن ! صبــر کن ما قبله را گم کرده ایم ...
 

 

...............................................................................................................................................

/ 42 نظر / 33 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یوسف حسینی

سلام چرا باید پرداخته شود اینکه وضعیت جامعه چگونه است همه مردم می بینند و می فهمند این که چه باید کرد؛ این که چه کنم رفع شود؛ این که به چه فکر کنیم باعث می شود یک آزاد اندیش متفاوت باشیم. درست است؟

پشت هیچستان

اللهم الجعل عواقب امورنا خیرا معتقدم که احساس دوست شما هم عشقه اما حیف که سقفش خیلی کوتاهه عشق سرمایه ایه که خداوند در اختیار ما گذاشتند، حالا مهم اینجاست که ما کانون و مرکز اصلی توجه عشقمونو کجا قرار بدیم اگه خداوند رو کانون عشقمون قرار دادیم، "یجعل لنا فرقان" و اونوقت تنها خداگونه ها رو میبینیم و به بقیه توجه نداریم، ولی حیف ما گاهی بالا ترین مرتبه ی عشقمون میشه سامیار میشه لیلا میشه عبدالسلام، و اونوقت خدا و خداگونه ها که بالاتر از این اوصاف هستند از دایره ی عشق بیرون می مونند(اعوذ بالله) ولی اگه مرکز توجه الله باشه اونوقت عشق به سامیار و عبد السلام و لیلا و .... اگه زیر چتر عشقمون به خدا قرار بگیره قابل بررسی والا، لا

پشت هیچستان

http://www.shiatube.com/shiatub/sot/63-pishavar شب های پیشاور خیلی مفیده این صوتش هست

فائزه

از طرفی خلیفه ی همان یک میلیارد مسلمان این روایت را از پیامبر صلی الله علیه و آله نقل کرده است که : كتاب الروضة رُوِيَ عَنْ عُمَرَ بْنِ الْخَطَّابِ قَالَ: كُنَّا بَيْنَ يَدَيْ رَسُولِ اللَّهِ ص فِي مَسْجِدِهِ وَ قَدْ صَلَّى بِالنَّاسِ صَلَاةَ الظُّهْرِ وَ اسْتَنَدَ إِلَى مِحْرَابِهِ كَأَنَّهُ الْبَدْرُ فِي تَمَامِهِ وَ أَصْحَابُهُ حَوْلَهُ إِذْ نَظَرَ إِلَى السَّمَاءِ وَ أَطَالَ النَّظَرَ إِلَيْهَا وَ نَظَرَ إِلَى الْأَرْضِ وَ أَطَالَ النَّظَرَ إِلَيْهَا ثُمَّ نَظَرَ سَهْلًا وَ جَبَلًا وَ قَالَ مَعَاشِرَ الْمُسْلِمِينَ أَنْصِتُوا يَرْحَمُكُمُ اللَّهُ وَ اعْلَمُوا أَنَّ فِي جَهَنَّمَ وَادِياً يُعْرَفُ بِوَادِي الضِّبَاعِ وَ فِي ذَلِكَ الْوَادِي بِئْرٌ وَ فِي تِلْكَ الْبِئْرِ حَيَّةٌ فَشَكَتْ جَهَنَّمُ مِنْ ذَلِكَ الْوَادِي إِلَى اللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ وَ شَكَا الْوَادِي مِنْ تِلْكَ الْبِئْرِ وَ شَكَا تِلْكُ الْبِئْرُ مِنْ تِلْكَ الْحَيَّةِ إِلَى اللَّهِ تَعَالَى فِي كُلِّ يَوْمٍ سَبْعِينَ مَرَّةً فَقِيلَ يَا رَسُولَ اللَّهِ وَ لِمَنْ هَذَا الْعَذَابُ الْمُضَاعَفُ الَّذِي يَشْكُو بَعْضُهُ عَنْ بَعْضٍ قَالَ هُو

فائزه

از عمر بن خطاب روایت شده است که : ما در خدمت رسول خدا در مسجد ایشان بودیم و ایشان نماز ظهر را با مردم خواندند و در محراب ایستادند مانند ماه در شب 14 . و اصحاب حضرت اطراف ایشان بودند که در آن هنگام حضرت به آسمان نگاهی طولانی انداختند و سپس به زمین نگاهی طولانی انداختند و سپس به کوه و دشت نگاه کردند و فرمودند : ای مسلمانان ساکت باشید خداوند شما را رحمت کند . و بدانید که در جهنم سرزمینی است به نام (ضیاع) و در آن سرزمین چاهی است و در آن چاه ماری سکونت دارد . که جهنم از این وادی و این وادی از این چاه و این چاه از این مار روزی هفتاد مرتبه به خداوند متعال شکایت می کنند . پس گفته شد یا رسول الله این عذاب شدید که هر جزء آن از بقیه شکایت می کند مربوط به چه کسی است؟ حضرت فرمودند : این عذاب برای کسی است که در روز قیامت وارد شود در حالی که ولایت علی بن ابیطالب را نداشته باشد . بحار الأنوار (ط - بيروت)، ج‏39، ص: 250 و این هم یک لینک http://www.hawzah.net/fa/magazine/magart/5659/5686/55981

م. خواهنده

والا منم خوشم نمیاد از اسمت خودت انتخاب کردی چند وقت پیش[نیشخند] ولی همون اع خانوم برازنده تره. لیدر گروه !! کلیک ما چی شد؟

م. خواهنده

همون که رنگارنگه!! برای آ.م ما، یک کلیپ قشنگه[زبان] زدی زیرش به همین راحتی؟

م. خواهنده

سلام والا یک عدد پست اول شما رو با تموم نظراتش یکجا حفظ می کنه اکسپلوررم؛ وقتی وبتو باز می کنه. کی پاسخگوئه الان؟ شما؟ پرشین؟ اکسپلورر من؟ میرزا رضا؟ بیل گیتس؟ مخترع اینترنت؟ هکران نامحترم؟

م. خواهنده

سلام و قبل شب بخیر، کو باران نوشتت؟؟[تعجب] شب بخیر[خداحافظ]