بخشی از صحبت های محمد سلطان احمد یکی از مردم میانمار

شرایط میانمار خیلی وخیم است این کشتارها توسط رژیم هم چنان ادامه دارد ، هیچ کمکی از بیرون به ما نمی رسد ما در این جا یک شرایط بسته داریم.

تعداد آوارگان ما به 200000 نفر رسیده که اکثرا به سمت مرز های بنگلادش رفته ولی اجازه ورود ندارند.

منابع غذایی و داروکم است  رئیس جمهور میانمار تصمیم به سیاست پاکسازی گرفته و طبق این سیاست برای پاک سازی باید 800000نفر باید میانمار را ترک کنند این در حالی است که می بینیم جامعه جهانی هیچ حرکتی از خود نشان نمی دهد.

این شرایط ما را در محاصره کامل قرار داده، همه آوارگان به مرز بنگلادش رفته اند و ما مانند غزه از چند طرف محاصره شدیم و ما دسترسی به رسانه ها نداریم که این مشکل اصلی است و تنها کار برای بهبود وارد کردن شرایط بین المللی است.

برای ما مهم این است که مسلمانان به کمک ما آیند.

با توجه به نزیکی ماه مبارک رمضان اندوخته ی غذایی نداریم واین مشکلات فراوانی را برای ما ایجاد کرده است.

ما خودمان در شرایط حاضر برنامه ای را که برای کمک به آوارگان داریم سازماندهی کشتی از رسانه هاست،قصد داریم ناوگان آزادی را مانند کاری که در غزه شد برقرار کنیم و سعی میکنیم دراوایل ماه رمضان این اتفاق بیفتد.ما مقدمات را انجام داده ایم تنها مشکلی که داریم با توجه به این که این کشتی ها از کشور های اطراف می آیند بدی هواست.

از ارتش میانمار انتظار می رود همچون ارتش اسرائیل به ما حمله کند و توقع داریم این اتفاق در رسانه ها پوشش داده شود.

ایشان در باره حکومت برمه می گویند:

این حکومت، حکومتی ظالم است همچون رژیم اشغالگر قدس با مسلمانان عادلانهرفتار نمی کند، حکومتی ضد اسلام است که طبیعتا ضد اسلام هم عمل می کند و قوانین بین المللی را به رسمیت نمی شناسد.

باتوجه به این که سیاست گذاری دولت ماینمار ضد مسلمان است و به طور علنی اعلام اخرج مسلمانان  از برمه را داده،عده ای ازاین سرزمین  بیرون شده اند که آنان تاکنون پشت مرز های بنگلادش مانده اند و دولت بنگلادش اجازه ورود آنها را نمی دهد ، دولت بنگلادش هم با ما رفتار خوبی ندارد و در ظلم از دولت برمه چیزی کم ندارد.

ما ازبرادران مسلمان خود در ایران و اندونزی و تایلند و دولت اخوان مسلمین درخواست کمک می کنیم ،  در این ماه مبارک رمضان برادران مسلمان خود را به یاد داشته باشید و ندای آنان را بی جواب نگذارید.

_سوال:چرا از کمیته عالی پناهندگان کمک نمی گیرید؟

ما به خاطر شرایط خاص اطلاعاتی درباره این کمیته نداریم مرزها همچنان بسته است وامکان رساندن کمک به به آوارگان را نداریم

البته تعداد کمی (حدود چند هزار نفر)در چادر هایی در تایلند مستقر شده اند می شود و می شود کمک هایی را به این منطقه فرستاد.

_سوال:صلیب سرخ برای شما اقدامی نکرده است؟

ما با صلیب سرخ ارتباطی نداشته،  فقط تشکل نرسی(یک تشکل پزشکی و بشردوستانه) به ما کمک کرده است.

_مطالبه ی شما دقیقا چیست؟آیا می خواهید بنگلادش اجازه دهد مرز ها باز شود یا دولت میانمار اجازه دهد که کمک ها به مردم برسد؟

ما هر دو خواسته را داریم بنگلادش باید اجازه دهد تا مرز ها باز شودتا آوارگان به آنجا بروند و دولت میانمار باید اجازه دهد که کمک ها به مردم برسد، هم چنین اجازه ورود به بازرسان سازمان بین المللی داده شود تا آنچه اتفاق افتاده به طور دقیق بیان شود.

_سوال:آیا امکان سازماندهی به همان صورتی که برای غزه صورت گرفت وجود دارد؟

گروه های مسلحی داخل میانمار وجود داشت ولی بعد از چندی این گروه ها به خاک بنگلادش رفته و در آنجا دستگیر شده اند در واقع ما حتی مقاومت مسلحانه هم نداریم.

درج شده در عمارنامه

/ 16 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شورآباد

سلام خدا به خیر کنه ... و نرید ان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین ...

مشهدی فاطمه

سلام انشاء لله بحق امشب که شب آخرماه شعبانه، خدا لعنتشون کنه! خدا خوار و ذلیلشون کنه که این مردم مظلومو به این روز انداختن!! تف تو اون روح کثیفشون!تف!

مشهدی فاطمه

اینا رو فقط ببین آدم خفه میشه http://daynews.ir/static/uploads/image/mazhabi/215766.jpg https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/s480x480/487831_388646667867236_202600382_n.jpg اینم بخون http://www.shahab-moradi.ir/content/view/945/1/ http://www.shahab-moradi.ir/content/view/945/1/

عمارنامه

سلام و درود؛ دوست عزیز این مطلب شما در پایگاه اینترنتی و بسته فرهنگی عمارنامه منتشرگردید. http://www.ammarname.ir/link/14237 ما را با درج بنر و یا لوگو در وبگاه خود یاری نمایید . موفق و پیروز باشید . عمارنامه http://ammarname.ir/—- info@ammarname.ir یا علی

عباس

سلام علیکم ماه صیام، ماه خداوند ذوالعطی است / ماه وفور فیض و کرامات کبریاست ماه صعود روح به اوج فضیلت است / ماه نزول مائده رحمت خداست . . . حلول ماه رمضان مبارک از بابت تاخیر و نبودنم عذر میخوام واقعا خیلی سنگینه 800000 نفر مسمون رو بهشون بگی شما متعلق به این کشور نیستید ... بامید ظهور حضرت حجت التماس دعا یاعلی

سجاد شاکریــ

فَالْمُقَسِّماتِ أَمْراً - ذاریات 4 درتفسیر این آیه گفته شده است: إن الملائکة تقسم أرزاق بنی آدم ما بین طلوع الفجر إلى طلوع الشمس فمن نام ما بینهما نام عن رزقه. ملائکه در هنگامه بین طلوع فجر و طلوع خورشید رزق و روزی بنی آدم را تقسیم میکنند و کسی که در آن زمان در خواب باشد رزقش را از دست می دهد. . . سلام و نور جنگ همچنان باقیست، همچنان که عاشورا همچنان باقی است " بین الطلوعین " قرارگاه جدیدی است در عرصه ی فرهنگی شما هم دعوتید[گل]

پشت هیچستان

سلام علیکم ظهر الفساد فی البر و البحر... یا صاحب الزمان الغوث و الامان...

ازاد

سلام خب آبجی چه کنیم؟ من که هرچی از دستم بربیاد داد می زنم. الانم بجز غصه خوردن کار دیگه ای بلد نیستم. می گم بیا یه وقتی از روز رو بذاریم فقط اخبار جدید رو دربیاریم از میانمار بذاریم تو وبامون یا هرجایی دیگه که فعالیت می کنیم؟ به جبران اینکه کاملاً در بایکوت رسانه ای قرار داده شده.

عبدالله

سلام آل یاسین جرم اینها این است که مسلمانند... یا منتقم آل محمد "ص"

عمار

الهم عجل لولیک الفرج خدایا شر دشمنان اسلام رو به خودشان بازگردان در پناه حق یا علی