بسم الله الرحمن الرحیم

سلام به دوستان

این پست فقط یک شروع است

نور

با اینکه این دنیا وسیعِ اما یک چیزهایی داره که ما متوجهش نیستیم مثلا همین که ما ظاهر رو میبینیم و دقیق نمیفهمیم باطنش چیه، خیلی از اسمها منظورم آیه(و علم ءادم الاسماء..........31 بقره) هنوز ما نفهمیدیم چیه، این همه ناشناخته هایی که هنوز اسم ندارن از بزرگترینها تا کوچکترین ذرات. هرچی به کلمات این بحر نزدیک میشیم متوجه کلاف بی انتهای دنیا میشیم هنوز نتونستیم انتهای کهکشان ها رو بدونیم کجاست! همونطور که توی شب بعضی اجسام پوشیده و مستورن، یعنی این دنیای مادی ما یک نوع شب محسوب میشه خیلی جالبه که توی قرآن هم داریم!، که خدا هیچگاه از قیامت به عنوان شب یاد نکرده است، یکی از کاربردی ترین آیات سوره حمد هست: مالک یوم الدین یعنی مالک ((روز)) جزا ،پس به واسطه پوشیده بودن اینجا شبِ،و قیامت روز .هیچ کس رازی نخواهد داشت و همه چیزها روشن می شود در واقع حجاب مادی ما کنار میره . اما با اینکه شب هست ولی خدای متعال ما رو رها نکرده!!تو همین سوره زیبا داریم که:اهدنا الصراط المستقیم .و هزاران مثال دیگه اما یه جای کار ما لنگ میزنه، این که به دنبال بهونه ایم سرمون رو بلند نمیکنیم تا نور رو ببینیم شایدم با نور آشنا نیستم ،جالب اینجاست که بدونیم تو همین شب تاریک که به روزی روشن میرسیم خدا از ظرف وجودی ما سوال میکنه:لا یکلف الله نَفساً اِلا وسعها............286 بقره یعنی لااقل به قدر خودمون تلاش کنیم تا روشن بشیم. گاهی آدم ها با یه کبریت روشن میشن گاهی هم با یه نورافکن،بعضی ها هم میشن خورشید و از اون هم بالاتر.
 این روشنایی در دل ایجاد میشه (دل). اما با این حال گنجایش ظرف هم قابل افزایش هست یعنی میتونیم از یک لیوان به بحر برسیم تا همه از روشناییمون استفاده کنن ،پس اول باید منیر بود تا به منور بودن برسیم  .در ابتدا نیاز هست آینه باشیم تا منعکس کننده خوبیها بشیم هر روز آینه رو جلا بدیم، انعکاس نور خورشید کم نیست!، و از بلند و کوتاه شدن سایه ها هراس نداشته باشیم با توجه به روشنگری آیات قرآن :........فلا خوف علیهم و لا هم یحزنون.(.....پس اگر از جانب من هدایتی برایتان آمد،هر کسی از هدایت من پیروی کند،نه خوفی بر آنهاست و نه اندوهگین شوند.)
سایه وجودداره اما این تازه قابل دیدن هست! و مهم! اما حرکت سایه و تند و کندرفتنش مهم نیست چرا که ما باید نگاهمون به منبع فیض باشه و به جایگاهی که تلألو نور در اون قرار میگیره.    قلب.
این قلب اون چیزی نیست که در اسارت استخوانهای تن باشد بعد معنوی دارد
چون باز هم داریم در آیات قرآن که قلبت باید خالی از هرگونه سکنه ای باشه ،چون خداوند بهترین شریک هست،منظورم اینه که وقتی توی قلبت هزار سکنه و آرزو هست خدای متعال تمام سهمش رو به بقیه میده و خودش هیچ .درحالیکه تو باید سهام رو از دست خدا بگیری.یعنی هر چی رو که دوست داری به خاطر خدا این هست که بشی آینه و یا خورشید.
/ 1 نظر / 4 بازدید
عقاب

سلام. واس ما جای خوشحالی دارم می بینیم چی؟ ... میگم برات! می بینم هنوز برو بچی هستن که پشت به پشت ولایت موندن و هی جوریا نذاشتن مسیرمون خالی باشه.. ایول داره... خسته نباشی