بیانیه جنبش صیانت از منافع ایران

بسم الله الرحمن الرحیم

در چند روز اخیر با سفر ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران به نیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل، شاهد برخی موج سازی های رسانه ای و همچنین برخی اقدامات غیرمتعارف در عرصه دیپلماتیک بودیم که سوالات جدی را در رابطه با منافع ملی کشور بوجود می آورد. شفاف سازی و پاسخ گویی در رابطه با رفتارهای صورت گرفته مهمترین اقدامی است که هیات دیپلماتیک ایرانی در بدو ورد به کشور باید انجام دهند تا شائبه هرگونه تسامح و غفلت از حفظ منافع ملی از بین برود. ما بعنوان جمعی از دانش جویان و تشکل های مردمی در همین راستا سوالاتی را از افرادی که به نمایندگی از ایران در این سفر حضور داشته اند به شرح زیر داریم.

1-    با توجه به سابقه نیرنگ و دشمنی دولت آمریکا، لازم است مفاد دیدار وزیر امور خارجه با همتای آمریکایی به جای گزیده گویی در شبکه های اجتماعی هرچه زودتر تماما بصورت رسمی رسانه ای شده تا از هرگونه سوء استفاده رسانه های بیگانه از این اقدام جلوگیری شود.

2-    هیات نمایندگان ایرانی باید پاسخ دهند بر اساس کدام تحلیل در شرایط کنونی به این نتیجه رسیده اند که به سراغ گفتگو با دشمن شماره یک ملت ایران بروند و دست آورد رفتارهای صورت گرفته در این سفر برای ملت چه بوده است؟

3-    آقای روحانی باید پاسخ دهند چنین تفسیری از رفتارهای دیرینه یک حکومت غارتگر با یک ملت ستمدیده که تمام مشکلات و دشمنی های دولت های آمریکا با ایران را ‌صرفاً ناشی از سوء تفاهمات و عدم رعایت آداب دیپلماتیک می خوانند ناشی از سطحی نگری و ساده لوحی در فهم مسائل پیچیده روابط بین الملل قلمداد نمی شود؟

4-     آیا نمایندگان ایران در گفت و گو و دیدار با مقامات آمریکایی دغدغه ای نسبت به جنایات آمریکا از انواع و اقسام کودتاها و دخالت در امور داخلی، همچنین حمایت از شاه تا صدام، منافقین، سرنگونی هواپیمای مسافربری و اعمال وحشیانه ترین تحریم های تاریخی بر علیه یک ملت داشته اند؟ آیا چنین عباراتی را میتوان در بازخوانی مکالمات تلفنی و متن دیدارهای صورت گرفته یافت؟

5-    آقای روحانی باید توضیح دهند چگونه طبق آنچه در رسانه های خبری از قول مشاور امنیت ملی آمریکا آمده، رئیس جمهور ایران که باید نماد عزت و اقتدار یک ملت باشد در آخرین ساعات حضور در نیویورک، در اقدامی تعجب برانگیز در خواست تماسی تلفنی با رئیس دولت آمریکا کرده است؟  

در پایان با توجه به فراوان سوالاتی که در رابطه با رفتارهای صورت گرفته وجود دارد و همچنین باتوجه به سابقه تاریخی آمریکا که نشان می دهد هر گاه سران این دولت ضعف، سستی و یا خوش باوری در سران کشورهای مستقل دیده اند نه تنها از هجمه شان کوتاه نیامده که جرات بیشتری برای تهاجم پیدا کرده اند، کمیته مردمی صیانت از منافع ایران برای پیگیری حقوق حقه ملت که ممکن است زیر پای دیپلمات ها و سستی مسئولین داخلی یا زیاده خواهی خارجی ها له شود اعلام موجودیت می نماید

http://sianat.org/

................................................................................................................................

/ 2 نظر / 31 بازدید
حالا

سلام این جنبش به اصطلاح صیانت از منافع ایران تو مسائلی مثل کمک بلاعوض به عراق و مسئله خلیج فارس و ... کجا بودن؟ مگه اینا جزء منافع ایران محسوب نمیشن