بازی آنلاین، بمب هسته ای نرم...

1/توجه به تحکیم و تثبیت زندگی نخست prime universe""

الف)توجه به خانواده

ب)مناسبات سالم عاطفی جوانان

2/تحذیر نسبت به زندگی دوم

الف)تحذیر از مناسبات و دوستی ها در فضای مجازی

ب)نمایش سراب زندگی دوم

3/تبیین مولفه فرهنگی-اجتماعی اساسی غرب

الف)اضطراب و یاس فلسفی

ب)پوچی و بیهودگی زندگی و القاء و توجیه خودکشی

نکات استراتژیک فیلم:

1/جوان به دنیای مجازی و بازی های آنلاین صادقانه وارد می شود. همچنین او در این فضا بسیار بی دفاع و شکننده است. (زمانی که گاسپر برای اولین بار وارد بازی آنلاین می شود، در دنیای واقعی و نیز در فضای بازی بدون پیراهن و شلوار است که بیانگر صداقت او به عنوان یک جوان در هنگام ورود است. هم چنین این برهنگی حکایت از بی دفاع بود جوان در آن فضا است که آسیب پذیری او را صد چندان می کند.)

2/ سیرن، اسطوره ای در یونان قدیم است که گفته اند از طریق این نوعی آواز خواندن بدون موسیقی، دریانوردان را مسحور خود کرده، دنبال خود می کشیده و به گرداب فرو می برده است. (آواز ی که سم در فضای بازی می خواند، آوازی بدون موسیقی با تکرار جمله ی"Dance for me" است که یاد آور سیرن است. در این جا نیز سم با پسر ها شبیه کار سیرن را انجام می دهد.)

3/در فضای مجازی حتی سالم ترین آدم ها (گاسپر) دروغ می گویند. (گاسپار که پسری سفید پوست با موهایی نسبتاً روشن است، آواتار خود را در بازی آنلاین با چهره ای کاملا متفاوت از خود می سازد، یعنی گوردون که فردی سیاه پوست و با موهای تیره است.)

4/در فضای مجازی اکثر افراد با جنسیت متفاوت ظاهر می شوند (وینسنت)

5/این بازی ها در القاء باور به قلب کاربر بسیار قوی عمل می کنند. (القاء ساحل سیاه به عنوان برزخ و ترسیم فضای پس از مرگ؛ در حدی که خود آدری نیز این دروغ را باور کرده و خود را از هر طریقی به سمت آن ساحل سیاه سوق می دهد. که در نهایت هم با باور به آن دست به خودکشی می زند.)

6/فضای مجازی زندگی عادی و علایق انسان را تحت تاثیر قرار می دهد و انسان را از واقعیات دور می کند. (اشاره به تماس تلفنی ماریون با گاسپر: انگار تو دیگه نمی خوای منو ببینی)

7/دزدیدن زمان از انسان و درگیر کردن بی حد و حصر او در فضای مجازی از بدیهیات و اولیات بازی های آنلاین، شبکه های اجتماعی و غیره است. (وقتی موبایل گاسپر هنگام بازی زنگ خورد، از ماریون پرسید: مگه ساعت چنده؟)

منبع: آنتی 666

/ 19 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
+سبکبالان+

سلام هه تازه هم الان طریقه کاشت بادمجونو که پرسیدی پای چشم چطوریه خوندم؛ منم تاحالا نکاشتم اما یه بار پای چشم پاره کردم با پرتاب یک ضرب از راه دور؛ البته ریسکش بالاس؛ ممکنه به کوری دائم هم بیانجامه. خواستی امتحان کنی حتماً زیر نظر متخصصین مجرب باشه(هروقت نیاز شد خبرم کن در خدمتم) هه هه یاحق

+سبکبالان+

منم تسلیت می گم سالروز تخریب بقیع رو[ناراحت]

مورچه

سلام وای وای وای بلاخره تموم شد! مُردم تا داستان رو با این اسم های عجق وجقش خوندم. کلی رو اسم ها تمرکز کردم. وسطاش یادم میرفت گاسپر دختر بود یا پسر! رو عکسه نگاه میکردم و متن رو ادامه میدادم. خلاصه که کلی انرژی سوزوندم. من چاکر دکتر عباسی هم هستم. خیلی مخلصشم. مفید بود ممنون. [لبخند]

تسنیم

سلام دوستم خوبی؟ نیستی انگار! میگم از این فیلمهای Real و thriller هم بذار!!![نیشخند]

زهرا

سلام با تشکر از حضورتان و اشنایی با شما وبلاگ شما هم لینک شد

رها

[گل][گل]یادمان رفته اگرغم داریم یوسف فاطمه را کم داریم... [گل][گل]

نوجوکی

من عاشـق آن رهبــر نورانــی خـویشم آن دلبــر وارستــۀ عـرفـانـی خــویشم عمـری است غمیـنم ز پریشانـی آن یار هـر چنـد که محزون ز پریشانی خویشم یک لحظه پشیمان نشدم از غم آن دوست عمری است که مشغول نگهبـانی خـویشم دل کنـده ام از عـالـم دنیــایـی ولیکـن دلـبستــۀ آن یـار خـراسـانــی خـویشم ..................... سرزمینمان ایران فقط با ولایت زنده است!! برای صلامتیش صلوات با مطالبی جدید به روزم ام پوشش صورتی؛ ادعایی برای فراری آبرومندانه!! اسرائیل در شوک!! چه زود هنگامه بالا گرفت! اسرائیل، پای دیوار خود را می کند!

متین

داداش جون یه سری هم به مابزنی بدک نیست ها... منتظرت هستم. "ومن الله توفیق"

تو را من چشم در راهم...

سلام در این دوره دیگر جنگ و درگیری های نظامی برای کشوری مثل ایران مطرح نیست. دشمن زمانی به ما حمله ی نظامی می کند که ضریب نفوذ اینترنت در بین مردم بالا رفته باشد... چین هم این مشکل را داشت . اما حلش کرد. خودش بستر سازی کرد. اول هم از موتور جستجو شروع کرد. بعدشم رفت سراغ ایمیل و ... هر خطری می تونه یک بستر مناسب برای رشدو صعود رو به بالا باشه و .................................. اما فیلم: جالب بود. و تفسیرش جالب تر. شبکه های اجتماعی واقعا مصیبتی شدند. و اینترنت ... من همیشه معتقد بودم اینترنت یک دروغ بزرگ است. و دقیقا همه به نوعی سعی دارند امیال و ارزوهایشان را نشان دهند. انچه ارزو داشتند باشند و داشته باشند.