همکاری مجازی برای حجاب (1)

بسم الله الرحمن الرحیم
حدود دو هفته پیش همراه گروهی از کشور مصر بودیم
بعضی از خانمها که به ایران دعوت شده بودند حجاب داشتن و گویا فقط به خاطر ایران !! حجاب داشتن البته حجاب هم نه، صد بار از سرشان می افتاد!
بگذریم قصه از این قرار هست که بعد از اینکه دوستمون عکسهای خودش و خانواده اش رو نشان داد متوجه شدم ایشان مسلمان هست، اسلام گزینشی! اسلامِ باحال(؟) به قولِ بعضی ها گفتنی
از این خانم وکیل مصری از آیاتی که دوست داشت، پرسیدم، سوره یوسف و سوره نساء رو خیلی دوست داشت و ادامه ماجرا...
تا اینجا که از حجاب گفت و آیه سوره نور را خواند و خیلی جدی و محکم گفت: حجاب فقط مخصوص خانواده پیامبر هست. در تفسیر خوانده!
صوت کشید سر مبارکمان، چرا؟ چون تفاسیر خودمان را به زور خوانده ایم و اون موقع نمی دانستم چند کتاب تفسیر اهل سنت داریم متاسفانه :(( قبل از اینکه بحث رو ادامه بدهیم، اجبارا باید خداحافظی می کردم و می رفتم و ولی در دلمان کلی جنجال و سرزنش و کتک و هر آنچه ندیده مرغان آسمان.
چند ساعتی گشتیم و عجایبی یافتیم اول اینکه کتاب خلاصه تفسیر نمونه خودمان 3 ص مربوط به آیه سوره احزاب را نداشت!!!!!!!!!!! خواهشا مسئولین رسیدگی کنن اصلا اتفاقی به نظر نمی آمد. دوم اینکه در کتاب تفسیر اهل سنت کتاب ابن تیمیه اینچنین تفسیری آمده. البته خیالتان را کمی آسوده کنم بیشتر اطلاعاتِ صحیحی که به دستمان رسید به رابط منتقل کردیم (ان شاءالله به دستشان رسیده باشد)
سخن اصلی قصه:
تفسیر این دو آیه(59 احزاب، 31 نور) باید در تمام تفاسیری که در حال حاضر موجود است، به دست ما افسر بانوها بررسی شود (قابل توجه)

هر کدام از دوستانی که تمایل دارن در این طرح شرکت کنن و البته دسترسی به تفسیر خاصی دارند، تا پنچشنبه شب اعلام آمادگی کنن با اسم تفسیر تا در لینک بعدی وظیفشون رو بگویم. هر تفسیر دو نفر نفر اول بررسی می کند نفر دوم هم بررسی می کند که احیانا هیچ اشتباهی در بیان محتوا رخ ندهد . (حدالمقدور تفسیر کتاب چاپی باشد) .سه چهار نفر مترجم خبره هم لازم داریم . و سه چهار نفر هم منتشر کننده.
ان شاء الله طرح 1) به دو زبان انگلیسی و فارسی(عربی هم اگر بشود) 2)با تگهای خیلی خاص 3) در افسران و شبکه های اجتماعی دیگر 4) با بررسی اولیه و ثانویه ، منتشر خواهد شد.

ضمن دادن ایمیل اعلام کنید کدام تفسیر را انتخاب می کنید

لینک همکاری در افسران

تفاسیر ابن تیمیه و نمونه و المیزان و عباس پور و طبری و نور انتخاب شدند

 

/ 0 نظر / 36 بازدید