گهواره ها را مادرهایمان تکان دادند و چشم مادر با چشم ما باز و بسته شد نگران شد و بیدار ماند. چه دخترکانی که شیرین زبانی کردند و همیشه شیرینی خانه بودند اما پدر برای حفظ ارزشهای یک کشور بر تمام حلالها پا گذاشت، رفت و شهید شد...

دخترانی که تلالو نگاهشان گوشه قلب پدر بود و صدای خنده هاشون در جای جای خانه، اما پدر بیشتر به آینده می اندیشید...

ندای آن همه انسان وارسته این نبود که ما برای ماندن ارزشها برویم تا شما به راحتی آنها را نابود کنید!

 

شهید رحیمی

شهید سید احمد رحیمی و دخترش

می دانیم، همان زمان که در سرزمینِمان دختران پشت روبند سفید و چارقد مشکی عفیف بودند، در گوشه ای از دنیا زنان از ظلم زمانه، ستمی بزرگتر به خودشان کردند، آنقدر دیده نشدند که به خیال خویش باید عریان بود تا دیده شد! آنجا بود که به دنبال حق گمشده خویش حقیقت خود را پایمال کردند!

گوهر گرانبهاست و سزاوار مکانی که قدر و منزلتش را ارج نهند، چقدر زیبا خانم قُبایی جریانی که با نوه اش پیش آمده بود تعریف کرد.

ما همه دوستدار زیبایی هاییم و دنبال زیبا بودن اما چرا اشتباه دیگران را تکرار کنیم؟

شان و منزلت یک دختر خانم با کمالات چیست؟ بینی عمل کرده و یا ظاهری شبیه یک باربی؟ پس چرا بعد از مرگ زنان زیبا و پر آوازه دنیا، اسم و رسمی از آنها باقی نماند؟ در جوامع غرب هرچه سن بالاتر می رود از تکریمش کمتر می شود، چرا که از زیبایی او کاسته می شود اما حضرت فاطمه معصومه(س) خانمی که ولادتش را وعده می دادند، کسی از ظواهر او نگفت؛ از مقام بندگی، خلوص، خلق و علم حضرت گفتند و این آنچیزی بود که باقی ماند نه پیراهن تنگ و رنگهای دروغین که برای چشم همگان آذین شده!

ما حواسمان هست مهم ترین نقش فمنیسم آن است که نقش مادری و همسری را از بین ببرد و خانواده را که نشانه محبت و وفاداری است، تحت عنوان عامل محدود کننده آزادی و برابری نابود سازد.

کمی دقت کنیم متوجه می شویم که بی بند و باری آزادی نیست! حجاب است که آزادی عمل به همراه دارد در همه محیطها.

، اما بی بندو باری در واقع در بندِ هوا و هوس بودن است و یا در اسارت مدگرایی و هزار اسارت دیگر.

حقیقتا اگر مثل حضرت زینب در کاخ دشمن خطبه بخوانیم خوب است- استغفرالله از اینگونه بیان- و یا مثل زنان مثلا آزاد غرب؟ ناخود آگاه ذهن به سمت حواشی و ظواهر معطوف می شود و اجازه نمی دهد درباره آنچه گفته شده درست تصمیم گیری کنیم.

آیا این درست هست که به بهانه آزادی بند اسارت بر تعقل و اندیشه دیگران بکشیم؟ و یا خودمان را به بند خودبرتر بینی و ظواهر گرفتار کنیم؟

جهاد کنیم با نفسمان، باید معصومه باشیم...

امام خمینی (ره): قضیه مبارزه با حجاب زنان در فضای آموزشی، حرکتی انحرافی برای کمرنگ کردن جلوه عظیم دفاع جهان اسلام از رسول اکرم (ص) می باشد.

(ا.ع آزاداندیش)

در: الرحیم

...........................................................................................................................................

  • میلاد با سعادت حضرت معصومه (س) و روز دختر بر همه دوستان مبارک