نیمه شب بود ماه مبارک رمضان درهای رحمت الهی باز بود او ردای خود را پوشید و به دیدار خدا می رفت خداوند به او در میان آسمانها و زمین فخر میکرد وبه او عشق می ورزید پیاده به سوی مسجد روان بود چون آفتاب درخشنده و چون آب زلال نه! آب کمتر از او زلال و آفتاب نیز منیر نور اوست؛ روان بود و از هیچ مستحبی چشم نمی پوشید به کدام مسجد؟ مسجد کوفه جایی که هزار پیامبرالهی در آن نماز خوانده بودنند باغ بهشت در میان آن است وروضه رضوان؛

صدای دعوت حق را می شنید صدای ناله ی همسر در گوشش بود از دیدار بسیار شوق داشت ولی از غفلت مردم استخوانی در گلو!

 به خدا قسم او علی(ع) بود تقسیم کننده ی بهشت و جهنم به خدا او بهشت است ملکوتیان مبهوت جمال او بودنند او تجلی اسم خداست او آیینه ی رب است.

   نیمه شب ماه رمضان نزدیک فضیلت صبح، روز نوزدهم؟!!!!!!  مردی در مسجد خدا به پشت خوابیده بود امیرمومنان با شوق وصال او را بیدار کرد علی(ع) رضایتمند به خواست خدا بود اذان و اقامه طنین انداز شد هر لحظه شوق بیشتر و بیشتر قامت بست رکوع رفت به نقطه ی اتصال زمین و آسمان و خورشید رسید علی(ع) سر بر سجده نهاد، سجده جایی که شیطان از فرمان خداوند سرپیچی کرد مرز بین عبودیت و تکبر! من نمی دانم آیا ملائک هم به او سجده می کردند؟

 در این نقطه اوج ، حیوانی پست شمشیر بر فرق قرآن ناطق کوفت و نور آسمانها و زمین در محراب به هنگام اوج خاموش شد و آنطور که خود می گفت محاسنش با خون فرق شکافته اش خضاب شد شکاف سرش الهام از شکاف کعبه گرفت، آن هنگام  ندای عاشقانه انسان کامل امیرالمومنین علی (ع) بلند شد:

 فُزتُ وَ رَبِ الکَعبِه...

***

خدایا چنانمان دار که در لیلة القدر حیات خویش خواب نباشیم! "شهید مهدی رجب بیگی"

.......................................................................................................................................

  • شهادت امام علی (ع) تسلیت.
  • دوست داشتم مطلب جدید یا دلنوشته ای از کنار ضریح مولا رو بذارم اما فرصت  نشد مجبور شدم متنی از وب قبلیم بذارم.
  • چه زیباست خدای ملک و ملکوت! و چه زیباست خدای شب قدر، برای تمام مخلوقاتش دعا کنیم چرا که او خالقی بسیار مهربان است...