طی چند روز اخیر جدیدترین نوع قرآن که «قرآن باربی» نامیده می شود وارد بازار بسیاری از کشورهای جهان اسلام و جهان عرب شده است.

 

 

 نظرتون چیه؟

بعضی از ما به این نوع تزریق تفکر غرب تن می دهیم و فکر می کنیم خیر و صلاح ما رو می خواهن که اینطور نیست! در واقع این مسئله یک مسئله واضحی هست، اما فکر کنیم که یه کم پیچیده تر بشه، مصداق آیه قرآن که شب و روز در هم پیچیده می شوند، حق و باطل هم همینطور هست در این برحه زمانی من وقتی این مطلب رو در فرهنگ نیوز می خواندم و نظرات رو دیدم تعجب کردم از اینکه بعضی ها چقدر ساده از کنار هر تهاجمی گذر می کنن خب به نوعی تهاجم فرهنگی محسوب می شود، قرآن و باربی خیلی با هم منافات داره چرا؟ باربی در واقع یک نماد از فرهنگ غرب محسوب می شود، پس چطور به سادگی قبول کنیم قرآن طرح دجاله را؟؟!!

آیا فقط صرف جذب بیشتر افراد به سمت قرآن به هر وسیله ای قابل توجیه هست؟

و....

چقدر جالبه!

من هیچ علاقه ای به تفسیر به رای ندارم اما این آیه نا خود آگاه در ذهنم می پیچد:

ولا تَلبِسُوا الحَقَّ بِالبطِل...

"طراح تغییرات باربی در امریکا در کمپانی متل ، جک رایان است. وی قبل از آن در پنتاگون (وزارت جنگ امریکا) طراح موشک های اسپارو و هاوک بود .

کمپانی متل عروسک «کِن» را تولید کرد. این عروسک پسری بود با لباس های شیک و موهای قهوه ای. به این ترتیب عروسک باربی صاحب یک دوست پسر شد. باربی برای یک مدت طولانی بدون اینکه با کن ازدواج نماید، دوستی و رفاقت خود را با او ادامه داد و بدینوسیله تبلیغ و ترویج دوستی با پسران نیز در دستور کار باربی قرار گرفت.

کمپانی متل در راستای تبلیغ و ترویج باربی به ساخت و فروش اسباب بازی های جنبی و تکمیلی آن پرداخت، اسباب بازی «ببین و بگو» در مهد کودک ها.

در طی سالیان گذشته، باربی بیش از 500 بار در نقش ها و شخصیت های متفاوت عرضه شده است از آن جمله : پرستار، افسر پلیس، آموزگار، پزشک، دندانپزشک، دامپزشک، خواننده موسیقی راک، ژیمناست، کاراگاه، افسر نیروی دریایی، افسر خلبان، مهماندار هواپیما، دزد، گدا و ... که این شخصیت پردازی ها، برای کارکردهای تربیتی این عروسک است.
در طول 40 سال گذشته عروسک باربی فعال در عرصه سیاست امریکا بوده است. در طول انتخابات ایالتی و ملتی، باربی بسیار فعال است. در طول جنگ ویتنام، گرانادا، پاناما و در انتهای جنگ سرد، باربی نقش های متفاوتی ایفا کرد.
در طول جنگ عراق و امریکا در سال 1990، عروسک باربی با پوشش یونیفرم نظامی امریکایی به تهییج افکار عمومی مردم امریکا پرداخت.

به مرور زمان باربی کارکرد مهمی یافت؛ باربی به دختران آموزش می داد که جامعه مدرن از آنها بعنوان یک زن چه انتظاری دارد.

از آنجا که بیان دکترین فرهنگی امریکا بر اومانیسم (بشر مداری بجای خدا محوری)، لیبرالیسم (اباحی گری)، سکولاریسم (عرفی اندیشی و دنیاگرایی) و هدونیسم (لذت محوری) است، طبیعی است که سیاستمداران و استراتژیست های فرهنگی امریکا تلاش نمایند تا از طریق شیوه و راهکارهای مختلف، بنیان فرهنگی خود را تقویت، و آن را در امریکا و سراسر جهان بسط و تسری دهند. یکی از شیوه ها، تربیت دختران امریکا و سراسر جهان با گزاره های فرهنگ امریکایی است. لذا به عنوان بهترین و کارآمدترین راه، اگر دختران سایر ملت ها با ارزش های امریکایی تربیت شوند، این دختران، نقش همسران و مادران را در جوامع خودشان عهده دار می شوند، لذا مبتنی بر ارزش های امریکایی، جامعه شان را اداره می کنند و این مهم ترین کارکرد تهاجمی یک فرهنگ مهاجم است که شهروندان دیگر ممالک را با ارزش های خود بپرورانند.

بدیهی است مدل لباس باربی و تمام آنچه که تحت عنوان متعلقات عروسـک عرضه می شود، مـدل لبـاس و سایر وسـایل مورد نیاز دختران و زنـان قرار گرفته و بدین صـورت دختران مأنوس با این عروسک با سلیقه باربی (یا به قول دقیق تر با سلیقه و خواست یک زن امریکایی) بزرگ شده و در زمانی که به سن انتخاب می رسند، دقیقاً دارای سلیقه ای همانند باربی (یا یک زن امریکایی) می باشند. بنابراین هرآنچه در تمدن غرب برای انحطاط بشر تولید و عرضه می شود، قبلاً ذائقه و احساس نیاز به آن را با هزینه مصرف کنندگان بوجود آورده اند."منبع: مرصاد

با این همه توضیحات درباره عروسک باربی چهره شیطانی طراحان قرآن باربی از پشت پوستین آرامشان نمایان است. چه بسا که اینبار مستقیم مسلمانان رو هدف گرفتن مردم هم سردرگم که قسم حضرت عباس رو قبول کنن یا دم خروس را؟ اصلا به نظر خریدنش هم اشکال دارد!

....