شرایط میانمار خیلی وخیم است این کشتارها توسط رژیم هم چنان ادامه دارد ، هیچ کمکی از بیرون به ما نمی رسد ما در این جا یک شرایط بسته داریم.

تعداد آوارگان ما به 200000 نفر رسیده که اکثرا به سمت مرز های بنگلادش رفته ولی اجازه ورود ندارند.

منابع غذایی و داروکم است  رئیس جمهور میانمار تصمیم به سیاست پاکسازی گرفته و طبق این سیاست برای پاک سازی باید 800000نفر باید میانمار را ترک کنند این در حالی است که می بینیم جامعه جهانی هیچ حرکتی از خود نشان نمی دهد.

این شرایط ما را در محاصره کامل قرار داده، همه آوارگان به مرز بنگلادش رفته اند و ما مانند غزه از چند طرف محاصره شدیم و ما دسترسی به رسانه ها نداریم که این مشکل اصلی است و تنها کار برای بهبود وارد کردن شرایط بین المللی است.

برای ما مهم این است که مسلمانان به کمک ما آیند.

با توجه به نزیکی ماه مبارک رمضان اندوخته ی غذایی نداریم واین مشکلات فراوانی را برای ما ایجاد کرده است.

ما خودمان در شرایط حاضر برنامه ای را که برای کمک به آوارگان داریم سازماندهی کشتی از رسانه هاست،قصد داریم ناوگان آزادی را مانند کاری که در غزه شد برقرار کنیم و سعی میکنیم دراوایل ماه رمضان این اتفاق بیفتد.ما مقدمات را انجام داده ایم تنها مشکلی که داریم با توجه به این که این کشتی ها از کشور های اطراف می آیند بدی هواست.

از ارتش میانمار انتظار می رود همچون ارتش اسرائیل به ما حمله کند و توقع داریم این اتفاق در رسانه ها پوشش داده شود.

ایشان در باره حکومت برمه می گویند:

این حکومت، حکومتی ظالم است همچون رژیم اشغالگر قدس با مسلمانان عادلانهرفتار نمی کند، حکومتی ضد اسلام است که طبیعتا ضد اسلام هم عمل می کند و قوانین بین المللی را به رسمیت نمی شناسد.

باتوجه به این که سیاست گذاری دولت ماینمار ضد مسلمان است و به طور علنی اعلام اخرج مسلمانان  از برمه را داده،عده ای ازاین سرزمین  بیرون شده اند که آنان تاکنون پشت مرز های بنگلادش مانده اند و دولت بنگلادش اجازه ورود آنها را نمی دهد ، دولت بنگلادش هم با ما رفتار خوبی ندارد و در ظلم از دولت برمه چیزی کم ندارد.

ما ازبرادران مسلمان خود در ایران و اندونزی و تایلند و دولت اخوان مسلمین درخواست کمک می کنیم ،  در این ماه مبارک رمضان برادران مسلمان خود را به یاد داشته باشید و ندای آنان را بی جواب نگذارید.

_سوال:چرا از کمیته عالی پناهندگان کمک نمی گیرید؟

ما به خاطر شرایط خاص اطلاعاتی درباره این کمیته نداریم مرزها همچنان بسته است وامکان رساندن کمک به به آوارگان را نداریم

البته تعداد کمی (حدود چند هزار نفر)در چادر هایی در تایلند مستقر شده اند می شود و می شود کمک هایی را به این منطقه فرستاد.

_سوال:صلیب سرخ برای شما اقدامی نکرده است؟

ما با صلیب سرخ ارتباطی نداشته،  فقط تشکل نرسی(یک تشکل پزشکی و بشردوستانه) به ما کمک کرده است.

_مطالبه ی شما دقیقا چیست؟آیا می خواهید بنگلادش اجازه دهد مرز ها باز شود یا دولت میانمار اجازه دهد که کمک ها به مردم برسد؟

ما هر دو خواسته را داریم بنگلادش باید اجازه دهد تا مرز ها باز شودتا آوارگان به آنجا بروند و دولت میانمار باید اجازه دهد که کمک ها به مردم برسد، هم چنین اجازه ورود به بازرسان سازمان بین المللی داده شود تا آنچه اتفاق افتاده به طور دقیق بیان شود.

_سوال:آیا امکان سازماندهی به همان صورتی که برای غزه صورت گرفت وجود دارد؟

گروه های مسلحی داخل میانمار وجود داشت ولی بعد از چندی این گروه ها به خاک بنگلادش رفته و در آنجا دستگیر شده اند در واقع ما حتی مقاومت مسلحانه هم نداریم.

درج شده در عمارنامه